Kompleksowe usługi dekarskie

Specjalizujemy się w dziedzinie dachów, tworząc je od podstaw, remontując oraz wykonując wszystkie niezbędne elementy z nimi związane, działając na terenie Małopolski. Decydując się na nasze usługi, klient ma pewność, że jego inwestycja zostanie wykonana kompleksowo. Wykonujemy przedmiar prac oraz przygotowujemy ofertę wraz z niezbędnymi materiałami, przez co klient nie musi sam załatwiać materiałów zaoszczędzając w ten sposób czas.

 • Darmowa wycena prac

 • Wieloletnie doświadczenie

 • Setki wykonanych realizacji

Budowa dachu od podstaw

Specjalizujemy się w budowie dachów, wykonując pracę od podstaw realizując poszczególne etapy budowy dachu krok po kroku aż do stanu końcowego. Wznoszenie dachu jest procesem skomplikowanym, wieloetapowym więc wymaga wieloletniego doświadczenia, zastosowania odpowiednich materiałów dekarskich oraz staranności wykonania ponieważ jest to ozdoba całego budynku.

W zależności od projektu i upodobań klienta, możemy zaproponować różne rozwiązania pokrycia dachowego. Może być to dachówka, blachodachówka, blachodachówka modułowa (bardzo dobrze sprawdza się przy dachach wielospadowych czy kopertowych ponieważ znacznie ogranicza ilość odpadów w porównaniu do tradycyjnej blachodachówki w długich arkuszach). Coraz większą popularność zyskują również panele dachowe typu „click”, szczególnie w nowoczesnych projektach budynków typu stodoła. Nie boimy się blach z posypką ani gontu blaszanego Janosik.

Wykonujemy prawie wszystkie rodzaje dachów: jednospadowe, dwuspadowe, wielospadowe, kopertowe. Cena budowy dachu jest sprawą indywidualną ponieważ każdy projekt dachu jest inny i wymaga sporządzenia kosztorysu prac, uwzględniającego wybrany materiał oraz robociznę.

Każdy klient nawet w takim samym projekcie może wybrać różny materiał np.:

 • jeden wybierze dachówkę, a inny blachę trapezową
 • ktoś chce mieć więźbę wystruganą i przybitą podbitkę na krokwiach a inny woli wykonać podbitką pod krokwiami dopiero po zrobieniu elewacji
 • sposobów wykończenia fasady komina jest również kilka

Takich przypadków jest wiele, a każdy z nich wpływa na czas i koszt wykonania dachu. Jeżeli są Państwo zainteresowani indywidualną wyceną budowy dachu prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy.

Budowa dachu od podstaw

Remont dachu (przekrywka)

Z biegiem lat może okazać się, że istniejący dach wymaga remontu w zakresie elementów konstrukcyjnych bądź wymiany pokrycia dachowego (przekrywka). Ten element domu jest w szczególności narażony na działanie różnych czynników atmosferycznych, więc warto tutaj zastosować materiały najlepszej jakości.

Podjęcie w odpowiednim momencie decyzji o remoncie dachu może być kluczowe w odniesieniu do ilości wymaganej pracy w renowacji dachu, co z pewnością wpłynie na ostateczny koszt remontu dachu.

Remont dachu składa się z wielu etapów prac, więc każde zlecenie wymaga obejrzenia, wykonania obmiaru, opracowania planu prac i kosztorysu robocizny oraz ewentualnie również materiału.

Stosowanie regularnych przeglądów oraz napraw konserwacyjnych potrafi znacznie wydłużyć żywotność dachu i przedłużyć jego walory estetyczne.

Wykonywanie podbitki dachowej

Wykonanie podbitki dachowej pozwala na wykończenie surowych elementów konstrukcji dach, zapewniając estetyczność i zabezpieczenie dachu. To prosty i szybki sposób na zwieńczenie całej konstrukcji dachu.

To również doskonała ochrona powierzchni, które wystawione są na działanie wiatru, deszczu czy gradu. Co w kolejnych latach będzie nie bez znaczenia dla dobrego stanu technicznego całego dachu. Eliminuje to również problem osiedlania się ptaków oraz zapobiega wdarciu się kuny.

Aktualnie stosuje się wiele rodzajów podbitek dachowych, najczęściej są to podbitki dachowe z blachy, drewniane ale popularność zyskują również z PVC. Każde z tych rozwiązań cechuje się innymi parametrami wizualnymi oraz technicznymi. Stalowe nie wymagają malowania ani konserwacji, drewniane znów idealnie spisują się gdy ktoś chce uwidocznić krokwie poza murami budynku.

Obróbki blacharskie dachu

Obróbki blacharskie są bardzo ważnym elementem wykończenia każdego dachu, wykonuje się je najczęściej z blachy płaskiej w tym samym kolorze co pokrycie dachu. Ich fachowe zamontowanie gwarantuje szczelność oraz estetyczność wykonania.

Ich wymiary oraz wygląd dobiera się na podstawie kształtu i specyfikacji dachu. W skład obróbek blacharskich wchodzą:

 • pasy podrynnowe
 • pasy nadrynnowe
 • wiatrownice
 • obróbki przyścienne
 • okucia kominowe
 • koryta koszowe

Na zamówienie klienta wykonujemy również okucia do samodzielnego montażu.

Montaż okien dachowych, wyłazów

Zastosowanie okien dachowych wpływa pozytywnie na ilość dostępnego światła na poddaszu oraz umożliwi prawidłową wentylację pomieszczenia. Dobrze dobrane okna dachowe będą również chroniły przed chłodem i stratami ciepła.

Na sposób i koszt montażu okien dachowych i wyłazów wpływ ma wiele czynników. Najkorzystniej jest uwzględnić okna dachowe na etapie budowy dachu od podstaw. W przypadku istniejącego dachu duże znaczenie ma rozmiar okna i to czy wymagane jest wykonanie tzw. „wymianu” na krokwiach tak aby okno dało się prawidłowo osadzić.

Zainteresowany usługami i produktami dekarskimi w Małopolsce?

Wybrane realizacje dachów 2023:

 • Wymiana pokrycia dachowego wraz z dostawą materiału / Paszkówka

 • Remont dachu w Brzeźnicy

 • Wymiana starej dachówki ceramicznej na płaską blachodachówkę modułową Murano

 • Wymiana starego pokrycia dachowego na blachodachówkę modułową w Sułkowicach

Miejscowości, w których świadczymy usługi dekarskie (dachy):