Dekarz Brzeźnica

Kompleksowe usługi dekarskie w Brzeźnicy

Naszą specjalnością są dachy. Budujemy je krok po kroku od podstaw, przeprowadzamy remonty, a także różne prace dekarskie na terenie Brzeźnicy. Decydując się na naszą firmę, klient ma pewność, że jego inwestycja zostanie wykonana kompleksowo. Wykonujemy przedmiar prac i przygotowujemy ofertę z uwzględnieniem niezbędnych materiałów, przez co klient nie musi sam załatwiać materiałów – zaoszczędzając w ten sposób czas.

 • Darmowa wycena prac

 • Wieloletnie doświadczenie

 • Setki wykonanych realizacji

Budowa dachu od podstaw Brzeźnica

Wznoszenie dachu to trudne, wieloetapowe zadanie, które powinno być wykonane przez fachowców posiadających wieloletnie doświadczenie, umiejących dobrać materiały dekarskie, wykonujących wszystkie prace ze starannością. Oferujemy budowę dachów w Brzeźnicy od podstaw, tworząc solidne pokrycie dachowe krok po kroku, aż do zabezpieczenia go podbitką i montażu okuć. Dach nie tylko chroni budynek i stanowi jego zwieńczenie, ale ma niezaprzeczalne walory estetyczne.

Spełniamy oczekiwania naszych klientów, oferując wiele rozwiązań w zakresie pokrycia dachowego w Brzeźnicy. Na dachu możemy położyć dachówkę, blachodachówkę lub blachodachówkę modułową. Drugi typ jest polecany do dachów wielospadowych i kopertowych, gdyż w porównaniu do tradycyjnych arkuszy blachy, pozwala zmniejszyć ilość odpadów.

Nasza firma realizuje również kładzenie dachów z gontu blaszanego Janosik, blach z posypką i nowoczesnych paneli dachowych typu „click”, które można zobaczyć na nowoczesnych budynkach (np. typu stodoła).

Wykonujemy dachy jednospadowe, dwuspadowe, kopertowe i wielospadowe. Cena budowy dachu w Brzeźnicy jest zawsze ustalana indywidualnie z inwestorem, gdyż zmienia się w zależności od projektu, użytych materiałów, robocizny.

Budowa dachu od podstaw

Remont dachu Brzeźnica (przekrywka)

Pokrycie dachowe z biegiem lat może ulec zniszczeniu. W takim przypadku warto poddać go niezbędnym naprawom obejmującym elementy konstrukcji lub rozważyć pełną wymianę (przekrywka). Dach wystawiony na oddziaływanie wielu negatywnych czynników może szybko stracić swoje właściwości, dlatego nie warto oszczędzać na materiałach i jakości prac.

Jeśli decyzja o remoncie dachu zostanie podjęcia w dobrym momencie, możliwe będzie zmniejszenie finalnych kosztów naprawy, które wiążą się z ilością wymaganej pracy i użytych materiałów.

Remont dachu Brzeźnica to zlecenie obejmujące kilka etapów – m.in. obejrzenie, ocena dachu, obmiary, a następnie zaproponowanie zakresu prac, ich planu i przygotowanie kosztorysu robocizny, materiałów (ewentualnie).

Regularny przegląd dachu i dokonanie napraw, gdy są one konieczne, mogą wydłużyć żywotność pokrycia, zmniejszając późniejsze koszty.

Wykonywanie podbitki dachowej Brzeźnica

Zwieńczeniem konstrukcji dachu jest wykonanie podbitki dachowej. To proste i szybkie rozwiązanie, które pozwala wykończyć surowe elementy, by poprawić walory wizualne i wzmocnić ochronę przed negatywnymi czynnikami.

Prawidłowo wykonana podbitka dachowa chroni przed gradem, wiatrem, deszczem, wspierając zachowanie dobrego stanu technicznego dachu na wiele lat. Dzięki niej nie pojawi się problem gniazdowania ptaków ani wdzierania się kun.

Aktualnie w Brzeźnicy wykonuje się różne rodzaje dachowych podbitek, dobierając ich parametry techniczne i estetykę do budynku. Popularne są podbitki z blachy, drewniane i z PCV. Stalowe elementy nie wymagają ani konserwacji ani malowania, jednak drewno podkreśla piękno budynku, w którym krokwie wychodzą poza jego mury.

Obróbki blacharskie dachu Brzeźnica

Ważnym elementem wykończenia dachu w Brzeźnicy są obróbki blacharskie. Dzięki nim można cieszyć się szczelnością i estetycznym wykonaniem. Do obróbek stosuje się zwykle płaską blachę w kolorze dopasowanym do barwy dachu.

Wygląd, wymiary i inne parametry dobierają nasi specjaliści, którzy biorą pod uwagę specyfikę oraz kształt pokrycia dachowego. W zakres usług wchodzą:

 • pasy podrynnowe
 • pasy nadrynnowe
 • wiatrownice
 • obróbki przyścienne
 • okucia kominowe
 • koryta koszowe

Istnieje także możliwość wykonania okuć dachowych do samodzielnego montażu (na życzenie klienta).

Montaż okien dachowych, wyłazów Brzeźnica

Dopasowane okna dachowe w Brzeźnicy to brak strat ciepła i wysoki komfort cieplny dla domowników. Jeśli zostaną wykonane w pokryciu dachowym, zwiększają ilość światła dziennego, poprawiając samopoczucie domowników i zmniejszając rachunki. Są także ważnym elementem wentylacji.

Sposób i koszt montażu okien dachowych oraz wyłazów wynika m.in. z momentu wykonania prac. Korzystnym finansowo rozwiązaniem jest zaplanowanie ich jeszcze na etapie budowy dachu. Gdy jest już położony, także można wykonać okno dachowe, jednak cena zmienia się wraz z jego rozmiarem oraz koniecznością zrobienia „wymianu” na krokwiach.

Zainteresowany usługami i produktami dekarskimi w Brzeźnicy?

Wybrane realizacje dachów 2023:

 • Remont dachu w Brzeźnicy

 • Wymiana starej dachówki ceramicznej na płaską blachodachówkę modułową Murano

 • Wymiana starego pokrycia dachowego na blachodachówkę modułową w Sułkowicach

 • Poprawa niewłaściwej obróbki komina