Dekarz Jawornik

Kompleksowe usługi dekarskie w Jaworniku

Jesteśmy firmą specjalizującą się w budowie dachów. Świadczymy usługi na obszarze Jawornika, włączając w to budowę dachów od podstaw, remonty oraz inne niezbędne prace. Klienci, którzy zdecydują się na naszą firmę, mogą być pewni kompleksowej realizacji inwestycji. W ramach naszych usług wykonujemy przedmiar prac i przygotowujemy ofertę z materiałami, dzięki czemu klient nie musi samodzielnie wybierać materiałów, co pozwala zaoszczędzić czas.

 • Darmowa wycena prac

 • Wieloletnie doświadczenie

 • Setki wykonanych realizacji

Budowa dachu od podstaw Jawornik

Nasza firma specjalizuje się w budowie dachów na terenie Jawornika, a proces ten obejmuje staranne wykonanie każdego etapu, aż do uzyskania efektu finalnego. Tworzenie dachów to skomplikowany proces, który wymaga doświadczenia, umiejętności w doborze materiałów dekarskich, wiedzy i staranności. Dzięki naszym usługom dach będzie nie tylko funkcjonalny, ale również estetyczny.

Jesteśmy w stanie zbudować dla naszych klientów niemal każdy rodzaj dachu: jednospadowy, dwuspadowy, wielospadowy lub kopertowy. Koszt budowy dachu w Jaworniku uzależniony jest od projektu, co oznacza, że cena może być określona dopiero po sporządzeniu kosztorysu materiałów i robocizny.

Dobieramy rozwiązania odnośnie pokrycia dachowego w Jaworniku zgodnie z potrzebami i możliwościami naszych klientów. Dostępne opcje obejmują tradycyjną dachówkę, popularną blachodachówkę oraz blachodachówkę modułową, idealną dla budynków z dachem kopertowym lub wielospadowym. Zalecamy naszym klientom użycie blachodachówki modułowej, ponieważ w porównaniu do blachodachówki w długich arkuszach, pozwala na zmniejszenie ilości odpadów, co ostatecznie prowadzi do oszczędności.

Coraz większą popularność zyskują również panele dachowe typu „click”, które mogą być stosowane podczas budowy nowoczesnych budynków typu stodoła. Oferujemy również dachy z blachy z posypką lub z gontu blaszanego Janosik.

Budowa dachu od podstaw

Remont dachu Jawornik (przekrywka)

Dach, ze względu na to, że jest narażony na oddziaływanie wielu niekorzystnych czynników atmosferycznych, może wymagać pełnej wymiany pokrycia (tzw. przekrywka) lub jedynie remontu poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Decyzja o remoncie dachu jest kluczowa, gdyż wymaga nakładu pracy, który jest potrzebny do przywrócenia jego dobrego stanu. W celu osiągnięcia trwałości i estetyki, należy unikać wybierania najtańszych materiałów.

Remont dachu w Jaworniku jest zawsze uzależniony od stanu pokrycia, a także charakterystyki budynku, dlatego nasza firma rozpoczyna swoją pracę od oceny stanu pokrycia, obmiarów, a następnie sporządzenia kosztorysów robocizny, materiałów i planu prac, który zostaje zatwierdzony przez inwestora.

Ważne jest, aby pamiętać o regularnych przeglądach i wykonywaniu napraw konserwacyjnych, ponieważ zapewnią one dachowi dłuższą żywotność, a także estetyczny wygląd całego domu.

Wykonywanie podbitki dachowej Jawornik

Podbitka dachowa ma kluczowe znaczenie w zakryciu surowych elementów konstrukcyjnych, co pozwala na ochronę dachu oraz zapewnia jego estetyczny wygląd. Jest to szybki i prosty sposób na zwieńczenie prac remontowych dachu, zalecany przez wielu specjalistów.

Podbitka dachowa świetnie chroni powierzchnie wystawione na oddziaływanie wiatru i opadów atmosferycznych, co przyczynia się do dłuższej żywotności dachu i całego budynku. Dzięki temu, że podbitka dachowa zabezpiecza przed osiedlaniem ptaków lub wdarcia kun, warto rozważyć jej zastosowanie.

Na terenie Jawornika, istnieje wiele różnych rodzajów podbitek dachowych, które zależą od wyglądu dachu i preferencji klienta. Do wykonania podbitek stosuje się materiały z PVC, jak również znane już od dawna podbitki z blachy lub drewniane. Drewno doskonale podkreśla krokwie wystające poza mury budynku, natomiast stal nie wymaga malowania ani konserwacji, co przyczynia się do dłuższej trwałości pokrycia.

Obróbki blacharskie dachu Jawornik

W Jaworniku każdy dach powinien posiadać odpowiednie obróbki blacharskie, które najczęściej wykonuje się z zastosowaniem blachy płaskiej, dobierając jej odcień do koloru pokrycia dachu. Fachowy montaż przeprowadzony przez doświadczonych fachowców gwarantuje nie tylko szczelność, ale również estetyczny wygląd.

Wymiary i estetykę obróbek blacharskich należy dostosować do specyfikacji dachu i jego kształtu. Nasza firma oferuje szeroki zakres usług z zakresu obróbek blacharskich, w tym:

 • pasy podrynnowe
 • pasy nadrynnowe
 • wiatrownice
 • obróbki przyścienne
 • okucia kominowe
 • koryta koszowe

Na zamówienie wykonujemy dodatkowo okucia do montażu samodzielnego.

Montaż okien dachowych, wyłazów Jawornik

Jeśli inwestor pragnie wprowadzić więcej światła dziennego i zadbać o prawidłową wentylację w swoim budynku, warto rozważyć montaż okien w pokryciu dachowym. Dobrej jakości okna dachowe w Jaworniku zapewniają optymalną wentylację, a także eliminują straty ciepła, nie powodując wychłodzenia wnętrz.

Najlepszym sposobem na montaż okien dachowych lub wyłazów jest uwzględnienie ich już na etapie budowy dachu od podstaw. Jednakże, jeśli pokrycie dachu jest już gotowe, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować okna, choć cena może być uzależniona od rozmiaru i wymagań związanych z osadzeniem na krokwiach.

Zainteresowany usługami i produktami dekarskimi w Jaworniku?

Wybrane realizacje dachów 2023:

 • Remont dachu w Brzeźnicy

 • Wymiana starej dachówki ceramicznej na płaską blachodachówkę modułową Murano

 • Wymiana starego pokrycia dachowego na blachodachówkę modułową w Sułkowicach

 • Poprawa niewłaściwej obróbki komina