Dekarz Kalwaria Zebrzydowska

Kompleksowe usługi dekarskie w Kalwarii Zebrzydowskiej

Naszym głównym polem działania są dachy – budujemy je od podstaw, poddajemy remontowi i wykonuje inne prace, które są niezbędne do zachowania dobrej kondycji pokrycia, oferując usługi na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej. Stawiając na nasze usługi, klient ma pewność wykonania usług w sposób kompleksowy. Wykonujemy przedmiar prac oraz przygotowujemy ofertę wraz z wymaganymi materiałami. Nie wymagamy od klienta załatwienia materiałów, dzięki czemu zaoszczędzi swój cenny czas.

 • Darmowa wycena prac

 • Wieloletnie doświadczenie

 • Setki wykonanych realizacji

Budowa dachu od podstaw Kalwaria Zebrzydowska

Jako specjaliści od budowy dachów w Kalwarii Zebrzydowskiej, realizujemy wszystkie prace od zera, krok po kroku, doprowadzając dach do stanu końcowego. Budowa pokrycia dachowego jest wieloetapowym, skomplikowanym procesem, dlatego wymaga od nas wiedzy, wielu lat doświadczenia, trafnego doboru materiałów dekarskich i staranności podczas realizacji każdego etapu. Dach to nie tylko bariera przed czynnikami atmosferycznymi, ale ważna ozdoba budynku.

Proponujemy naszym klientom różne rozwiązania związane z pokryciami dachowymi w Kalwarii Zebrzydowskiej, dopasowując je do upodobań i możliwości. Jako dach możemy położyć tradycyjną dachówkę, blachodachówkę lub blachodachówkę modułową, idealną do dachów kopertowych i wielospadowych, która generuje oszczędności poprzez zmniejszenie odpadu w stosunku do blachodachówki tradycyjnej.

Coraz więcej klientów decyduje się na panele dachowe „click”, idealne do nowoczesnych budynków typu stodoła. Nasi specjaliści mogą położyć także gont blaszany Janosik lub blachę z posypką.

Podejmujemy się realizacji niemal wszystkich typów dachów: wielospadowych, kopertowych, jednospadowych, dwuspadowych. Cena budowy dachu Kalwaria Zebrzydowska różni się w zależności od projektu, który obejmuje m.in. kosztorys prac, użytych materiały, koszt robocizny.

Budowa dachu od podstaw

Remont dachu Kalwaria Zebrzydowska (przekrywka)

Niekiedy pokrycie dachowe wymaga całkowitej wymiany (przekrywka), a w innych przypadkach jedynie wyremontowania kluczowych elementów konstrukcyjnych. Dzieje się tak ze względu na niszczące działanie czynników atmosferycznych. Aby przywrócić funkcjonalność dachu, nie można oszczędzać na jakości prac ani na materiałach.

Ważny jest moment podjęcia decyzji o remoncie – jeśli zniszczenia będą duże, zakres prac renowacyjnych jest większy, wpływając na końcowe koszty.

Remont dachu Kalwaria Zebrzydowska to zadanie kompleksowe, obejmujące wiele etapów, dlatego wymaga indywidualnych oględzin, dokonania obmiarów, przygotowania planu prac i kosztorysu robocizny oraz materiałów.

Warto mieć świadomość, że regularnie wykonywane przeglądy i naprawy, konserwacje, znacząco wpłyną na estetyczny wygląd dachu i jego żywotność.

Wykonywanie podbitki dachowej Kalwaria Zebrzydowska

Podbitka dachowa to prosty, szybki sposób na zwieńczenie konstrukcji dachu, która zostaje zabezpieczona przed czynnikami atmosferycznymi, podnosząc walory estetyczne pokrycia.

Stanowi ona również doskonałą ochronę powierzchni nie tylko przed wiatrem, gradem, deszczem, ale także osiedlaniem się ptactwa i kun, które niszczą dach powodując straty.

W Kalwarii Zebrzydowskiej wykonuje się podbitki dachowe z drewna, blachy, a także z PCV, które z roku na rok staje się bardziej popularne wśród klientów. Każda z wymienionych opcji ma inne parametry wizualne i techniczne, dlatego warto dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Dachowa podbitka ze stali nie wymaga zabiegów konserwacyjnych ani malowania, jednak drewniana ma niepodważalne walory estetyczne, uwidaczniając krokwie poza murami budynku.

Obróbki blacharskie dachu Kalwaria Zebrzydowska

Obróbki blacharskie to ważny element wykończenia dachu w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wykonujemy je często z płaskiej blachy, dobierając jej kolor do pokrycia. Fachowy montaż wspomnianych elementów gwarantuje odpowiednią szczelność i estetyczność pokrycia.

Dokładny wygląd i rozmiar dobiera się na podstawie kształtu pokrycia dachowego i jego parametrów. Wykonywane obróbki blacharskie mogą obejmować:

 • pasy podrynnowe
 • pasy nadrynnowe
 • wiatrownice
 • obróbki przyścienne
 • okucia kominowe
 • koryta koszowe

Nasza firma wykonuje także okucia przeznaczone do samodzielnego montażu, spełniając różne potrzeby klientów.

Montaż okien dachowych, wyłazów Kalwaria Zebrzydowska

Okna są elementem, który ma znaczący wpływ na wentylację pomieszczenia i ilość światła dziennego wpadającego do wnętrza. Prawidłowo dopasowane okna dachowe w Kalwarii Zebrzydowskiej będą zapobiegały stratom ciepła i nieprzyjemnemu uczuciu chłodu.

Cena montażu okien dachowych, wyłazów i zastosowana technika, wynikają z wielu czynników. Najkorzystniej pod kątem finansowym jest uwzględnić okna dachowe jeszcze na etapie wykonywania pokrycia. Jeśli dach jest już położony, koszty będą zmieniały się w zależności od rozmiaru okna i tego, czy zostanie wykonany „wymian” na krokwiach, niezbędny do jego prawidłowego osadzenia.

Zainteresowany usługami i produktami dekarskimi w Kalwarii Zebrzydowskiej?

Wybrane realizacje dachów 2023:

 • Remont dachu w Brzeźnicy

 • Wymiana starej dachówki ceramicznej na płaską blachodachówkę modułową Murano

 • Wymiana starego pokrycia dachowego na blachodachówkę modułową w Sułkowicach

 • Poprawa niewłaściwej obróbki komina