Dekarz Małopolska

Kompleksowe usługi dekarskie w Małopolsce

Specjalizujemy się w dachach – nasze usługi świadczone na terenie Małopolski obejmują stawianie ich od podstaw, remontowanie, a także wykonanie innych prac, takich jak podbitka dachowa czy okucia. Klient wybierając naszą firmę, ma pewność wykonania inwestycji kompleksowo. Wykonujemy przedmiar prac oraz przygotowujemy ofertę z uwzględnieniem wymaganych materiałów. W ten sposób klient nie musi sam załatwiać materiałów, zaoszczędzając w ten sposób czas.

 • Darmowa wycena prac

 • Wieloletnie doświadczenie

 • Setki wykonanych realizacji

Budowa dachu od podstaw Małopolska

Naszą specjalnością jest budowa dachów w Małopolsce, dlatego możemy zapewnić Państwa o wysokiej jakości świadczonych usług, staranności i świadomym doborze materiałów wysokiej jakości. Dzięki temu każdy inwestor będzie miał pewność, że pokrycie jest szczelne i zdobi budynek. Prowadzimy prace od podstaw, krok po kroku, aż do końca. Budowa dachu jest skomplikowanym procesem składającym się z wielu etapów, dlatego warto powierzyć go specjalistom.

Nasi klienci mogą skorzystać z wielu sprawdzonych rozwiązań w zakresie pokrycia dachowego w Małopolsce. Możemy pokryć budynek dachówką, blachodachówką klasyczną lub modułową (pozwala zmniejszyć ilość odpadu w przypadku dachów wielospadowych i kopertowych). W nowoczesnych projektach typu stodoła stosujemy pokrycie dachowe typu „click”, a na życzenie klienta, kładziemy gonty blaszane Janosik i blachy z posypką.

Możemy wykonać dla Państwa praktycznie każdy rodzaj dachu: wielospadowy, kopertowy, dwuspadowy, jak i jednospadowy. Cena budowy dachu Małopolska zależy od wielu kwestii, w tym projektu, dlatego jesteśmy ją w stanie określić po wykonaniu kosztorysu prac (uwzględnia robociznę i materiały).

Budowa dachu od podstaw

Remont dachu Małopolska (przekrywka)

Dach jest jednym z głównych elementów konstrukcyjnych narażonych na niszczenie z powodu negatywnych warunków atmosferycznych. Jeśli chcą mieć Państwo gwarancję jego dobrego stanu, należy zadbać o zastosowanie wysokiej jakości materiałów już na etapie budowy. W innym przypadku konieczna będzie renowacja konstrukcji lub wymiana pokrycia dachowego czyli tzw. przekrywka.

Jeśli konstrukcja lub inne elementy wymagają naprawy, należy podjąć tę decyzję w odpowiednim czasie, by zmniejszyć koszty remontu dachu.

Remont dachu Małopolska to trudny, wieloetapowy proces wymagający starannej oceny czyli tzw. oględzin, przeprowadzenia obmiarów oraz przygotowywania planu prac, który uwzględnia koszty materiałów oraz robocizny.

Podstawą do zachowania doskonałej kondycji dachu na wiele lat są regularne przeglądy i naprawy konserwacyjne.

Wykonywanie podbitki dachowej Małopolska

Prostym i szybkim sposobem na zwieńczenie całej konstrukcji jest wykonanie podbitki dachowej w Małopolsce. Nasza firma może przeprowadzić wszystkie prace, skutecznie zabezpieczając dach i dbając o to, by surowe elementy konstrukcyjne zostały estetycznie wykończone.

Podbitka dachowa powinna chronić powierzchnię szczególnie narażoną na oddziaływanie wiatru, deszczu i gradu. Dzięki niej cały dach będzie wyróżniał się lepszym stanem technicznym, a ryzyko osiedlania się ptactwa i wdzierania kun zostanie zmniejszone do zera.

Aktualnie w Małopolsce stosuje się różnorodne podbitki dachowe, które różnią się wyglądem i parametrami. Nasi klienci chętnie wybierają podbitki blaszane, drewniane, jak i PCV. Konstrukcje stalowe są polecanym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą poświęcać czasu na konserwację i malowanie, a drewniane staną się ozdobą budynku, gdy krokwie wychodzącą poza mury.

Obróbki blacharskie dachu Małopolska

Obróbki blacharskie W Małopolsce stanowią konieczny elementy wykończenia dachu, który przesądza o szczelności i estetyce. Wykonujemy je zazwyczaj z płaskiej blachy, dopasowując jej kolorystykę do pokrycia dachowego.

Wymiary i parametry są dostosowane do kształtu i specyfiki dachu. Proponowane obróbki blacharskie mogą objąć:

 • pasy podrynnowe
 • pasy nadrynnowe
 • wiatrownice
 • obróbki przyścienne
 • okucia kominowe
 • koryta koszowe

Na życzenie inwestora możemy wykonać okucia do samodzielnego montażu.

Montaż okien dachowych, wyłazów Małopolska

Jeśli chcą Państwo zadbać o odpowiednią wentylację na poddaszu i o naturalne oświetlenie, doskonałym rozwiązaniem będą okna dachowe w Małopolsce. Nasi specjaliści pomogą w ich prawidłowym doborze, by nie tylko dostarczały światła, ale chroniły przed chłodem i minimalizowały straty ciepła.

Koszt i sposób montażu okien dachowych oraz wyłazów jest związany z wieloma czynnikami. Najkorzystniej jest zaplanowanie ich już na etapie budowy dachu od podstaw. Jeśli budynek posiada już dach, można zamocować okna, ale cena zależy od ich rozmiaru i wykonania „wymianu” na krokwiach, by bezpiecznie osadzić element.

Okucie komina Małopolska

Komin przechodzący przez połać powinien być zawsze poddany starannej obróbce. Jeśli inwestor nie zadba o ten aspekt, już w niedalekiej przyszłości może spodziewać się przecieków. Komin jest niezależny konstrukcyjnie, dlatego zalecamy dwuczęściowe okucia pozwalające na minimalną pracę w dół i w górę względem pokrycia dachowego. Dzięki temu nie dojdzie do wyrwania okuć, co powoduje przecieki przy ściance komina.

Najczęściej popełniane błędy przy obróbce komina:

 • okucie jednoczęściowe
 • brak dodatkowej rynienki odwadniającej
 • komin z cegły dziurawki
 • brak wcięcia w komin obróbki
 • oklejanie komina styropianem czy innym materiałem palnym takim jak np. płyta OSB

Zacieki na suficie, ścianie i mokre poddasze są spowodowane cieknącym kominem, dlatego ważne jest zadbanie o to, by do tego nie doszło.

Ważne jest także wykończenie fasady komina, która wpływa na aspekt wizualny pokrycia dachowego, a nawet całego budynku.

Najczęściej stosowane wykończenie elewacji komina:

 • blacha na rąbek
 • blacha T8
 • tynk mozaikowy marmolit
 • cegła klinkierowa
 • siatka tynkarska, klej, malowanie komina

Zainteresowany usługami i produktami dekarskimi w Małopolsce?

Wybrane realizacje dachów 2023:

 • Remont dachu w Brzeźnicy

 • Wymiana starej dachówki ceramicznej na płaską blachodachówkę modułową Murano

 • Wymiana starego pokrycia dachowego na blachodachówkę modułową w Sułkowicach

 • Poprawa niewłaściwej obróbki komina