Dekarz Mogilany

Kompleksowe usługi dekarskie w Mogilanach

Jesteśmy firmą specjalizującą się w pracy na dachach. Nasza oferta obejmuje budowę dachów od podstaw, remonty oraz wszelkie prace konserwacyjne mające na celu utrzymanie dobrego stanu pokrycia. Świadczymy usługi na terenie Mogilan, a naszym celem jest kompleksowa obsługa klienta. Przed przystąpieniem do prac, wykonujemy precyzyjny przedmiar oraz przygotowujemy szczegółową ofertę, w której uwzględniamy niezbędne materiały. Naszym klientom nie przypisujemy obowiązku zakupu materiałów, co pozwala im zaoszczędzić czas.

 • Darmowa wycena prac

 • Wieloletnie doświadczenie

 • Setki wykonanych realizacji

Budowa dachu od podstaw Mogilany

Jako eksperci w dziedzinie budowy dachów w Mogilanach, zapewniamy kompleksowe usługi, obejmujące realizację prac od podstaw. Nasza firma przeprowadza cały proces budowy dachu, krok po kroku, doprowadzając pokrycie do stanu końcowego. Z uwagi na to, że budowa dachu jest skomplikowanym i wieloetapowym procesem, wymaga on od nas wiedzy, wieloletniego doświadczenia, trafnego doboru materiałów oraz staranności podczas każdego etapu prac. Dach to nie tylko ochrona przed warunkami atmosferycznymi, ale także ważna ozdoba budynku.

Oferujemy różnorodne rozwiązania związane z pokryciami dachowymi w Mogilanach, dopasowane do upodobań i możliwości naszych klientów. W zależności od preferencji, proponujemy tradycyjną dachówkę, blachodachówkę lub blachodachówkę modułową, idealną do dachów kopertowych i wielospadowych, która generuje oszczędności poprzez zmniejszenie odpadu w stosunku do blachodachówki tradycyjnej.

Obecnie coraz więcej klientów decyduje się na panele dachowe „click”, które są idealne do nowoczesnych budynków typu stodoła. Nasza firma specjalizuje się również w położeniu gontu blaszanego Janosik oraz blachy z posypką.

Realizujemy prace związane z niemal wszystkimi typami dachów, w tym z dachami wielospadowymi, kopertowymi, jednospadowymi oraz dwuspadowymi. Cena budowy dachu w Mogilanach uzależniona jest od projektu, który obejmuje między innymi kosztorys prac, użytych materiałów oraz koszt robocizny.

Budowa dachu od podstaw

Remont dachu Mogilany (przekrywka)

Czasami konieczna jest całkowita wymiana pokrycia dachowego, czyli przekrywka, natomiast w innych sytuacjach wystarczy jedynie przeprowadzenie remontu kluczowych elementów konstrukcyjnych. Czynniki atmosferyczne są główną przyczyną niszczenia się pokrycia dachowego. W celu zapewnienia dachowi ponownej funkcjonalności, nie należy oszczędzać na jakości prac ani na materiałach.

Decyzja o przeprowadzeniu remontu jest ważna, ponieważ w przypadku większych uszkodzeń, zakres prac remontowych jest większy, co wpływa na ostateczne koszty.

Remont dachu w Mogilanach to zadanie kompleksowe, które wymaga przeprowadzenia indywidualnych oględzin, obmiarów, opracowania planu prac, kosztorysu robocizny oraz materiałów.

Należy pamiętać, że regularne przeglądy, naprawy i konserwacje mają duży wpływ na estetyczny wygląd dachu i jego trwałość.

Wykonywanie podbitki dachowej Mogilany

Podbitka dachowa to prosty i szybki sposób na zabezpieczenie konstrukcji dachu przed czynnikami atmosferycznymi, jednocześnie poprawiając walory estetyczne pokrycia. Dodatkowo, chroni ona powierzchnię przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych oraz osiedlaniem się ptactwa i kun, które mogą powodować uszkodzenia dachu.

W Mogilanach, podbitki dachowe wykonuje się z drewna, blachy, a także z PCV, które staje się coraz bardziej popularne wśród klientów. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety, zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym, dlatego warto dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Podbitka dachowa ze stali nie wymaga konserwacji ani malowania, natomiast drewniana podbitka ma unikalne walory estetyczne, eksponując krokwie poza granicami budynku.

Obróbki blacharskie dachu Mogilany

W Mogilanach, obróbki blacharskie stanowią ważny element wykończenia dachu. Często wykonuje się je z płaskiej blachy, dobierając kolor do pokrycia dachowego. Fachowo zamontowane obróbki gwarantują odpowiednią szczelność oraz estetyczny wygląd całego pokrycia.

Dokładny wygląd i rozmiar obróbek dobiera się indywidualnie na podstawie kształtu i parametrów pokrycia dachowego. Obróbki blacharskie mogą obejmować wiele różnych elementów, takich jak:

 • pasy podrynnowe
 • pasy nadrynnowe
 • wiatrownice
 • obróbki przyścienne
 • okucia kominowe
 • koryta koszowe

Nasza firma wykonuje także okucia przeznaczone do samodzielnego montażu, spełniając różne potrzeby klientów.

Montaż okien dachowych, wyłazów Mogilany

Okna dachowe to element, który ma znaczny wpływ na wentylację pomieszczenia i ilość światła naturalnego dostającego się do wnętrza. Dobrze dobrane okna dachowe w Mogilanach zapobiegają stratom ciepła oraz nieprzyjemnemu uczuciu chłodu.

Cena montażu okien dachowych, wyłazów oraz zastosowana technika zależą od wielu czynników. Najkorzystniejsze pod względem finansowym jest uwzględnienie okien dachowych jeszcze na etapie wykonywania pokrycia dachu. Jeśli dach już został położony, koszty montażu będą uzależnione od wielkości okna oraz od potrzeby wykonania „wymiany” na krokwiach, która jest niezbędna do prawidłowego osadzenia okna.

Zainteresowany usługami i produktami dekarskimi w Mogilanach?

Wybrane realizacje dachów 2023:

 • Remont dachu w Brzeźnicy

 • Wymiana starej dachówki ceramicznej na płaską blachodachówkę modułową Murano

 • Wymiana starego pokrycia dachowego na blachodachówkę modułową w Sułkowicach

 • Poprawa niewłaściwej obróbki komina