Dekarz Myślenice

Kompleksowe usługi dekarskie w Myślenicach

Twój dach przecieka? A może chcesz wykończyć budynek? Zajmujemy się pokryciami dachowymi, tworząc je od podstaw, remontując, a także wykonując inne prace takie jak obróbki blacharskie na terenie Myślenic. Zapewniamy, że inwestycja zostanie wykonana kompleksowo. Wykonujemy przedmiar prac, a także przygotowujemy ofertę wraz z materiałami, przez co klient nie musi sam załatwiać tych spraw zaoszczędzając w ten sposób czas.

 • Darmowa wycena prac

 • Wieloletnie doświadczenie

 • Setki wykonanych realizacji

Budowa dachu od podstaw Myślenice

Nasza firma specjalizuje się w budowie dachów w Myślenicach. Prace wykonujemy od podstaw, krok po kroku, doprowadzając całość do stanu końcowego. Ten wieloetapowy, skomplikowany proces wymaga wieloletniego doświadczenia, wiedzy kierunkowej, a także umiejętności dobierania najlepszych materiałów dekarskich i staranności realizowanych prac. Dach to nie tylko element praktyczny, ale ważna ozdoba każdego budynku, która musi pasować do elewacji, charakteru czy otoczenia.

Proponujemy różne pokrycia dachowe w Myślenicach, w zależności od oczekiwań, możliwości klientów. Na budynku możemy położyć dachówkę tradycyjną, blachodachówkę lub blachodachówkę modułową, która generuje mniej odpadów niż tradycyjna w przypadku pokrywania dachów kopertowych i wielospadowych.

Dużą popularnością cieszą się również panele dachowe „click”, które wykorzystuje się m.in. do nowoczesnych projektów typu stodoła. Nasza firma oferuje także kładzenie blach z posypką oraz gontu blaszanego Janosik.

Realizujemy bardzo różne typy dachów – od jednospadowych, dwuspadowych, poprzez kopertowe i wielospadowe. Cena budowy dachu Myślenice zmienia się w zależności od robocizny, materiałów dekarskich, ogólnego kosztorysu prac.

Budowa dachu od podstaw

Remont dachu Myślenice (przekrywka)

Oferujemy także usługi w zakresie remontu elementów konstrukcyjnych dachu lub całkowitą zmianę pokrycia (przekrywka). Pokrycie dachowe jest najbardziej narażone na działanie opadów, gradu i innych negatywnych czynników, dlatego oszczędzanie na jakości wykonanych prac i materiałach przyniesie jedynie więcej problemów w przyszłości.

Im szybciej zostanie podjęta decyzja o remoncie dachu, tym lepiej – przegapienie odpowiedniego momentu może pociągnąć za sobą konieczność wykonania bardziej skomplikowanych prac, które nie będą obojętne na końcowe koszty.

Remont dachu Myślenice wymaga od nas dokonania profesjonalnych oględzin, obmiarów, a także opracowania planu prac i ustalenia kosztów robocizny, ewentualnie zastosowanych materiałów dekarskich.

Pilnowanie dat przeglądów i regularne naprawy konserwacyjne pomogą wydłużyć żywotność pokrycia, które będzie chroniło budynek i dbało o jego estetykę.

Wykonywanie podbitki dachowej Myślenice

Każdy, kto chce zwieńczyć konstrukcję dachu, powinien zdecydować się na podbitkę dachową, która pozwoli wykończyć surowe elementy konstrukcyjne oraz zabezpieczyć pokrycie, poprawiając jego walory estetyczne.

To także znakomite rozwiązanie chroniące powierzchnię narażoną na kontakt z wiatrem, gradem i deszczem. Podbitka dachowa nie tylko pomaga utrzymać dobry stan techniczny pokrycia, ale stanowi zabezpieczenie przed kunami i zmniejsza ryzyko osiedlania się ptaków.

W Myślenicach wykonuje się podbitki dachowe różnego typu – np. z blachy, drewna, a także z PCV, które jest coraz chętniej stosowane w nowoczesnych budynkach. Każda z możliwości różni się efektem estetycznym i parametrami. Przykładowo podbitka ze stali nie wymaga malowania i konserwacji, a drewniana pięknie ukazuje krokwie wychodzące poza mury domu.

Obróbki blacharskie dachu Myślenice

Ważnym elementem wykończenia dachu w Myślenicach są obróbki blacharskie. Wykonujemy je często w identycznym kolorze co dach, z blachy płaskiej. Ich fachowy montaż zapewnia doskonałą szczelność i estetyczny efekt.

Wymiary i wygląd dobieramy analizując specyfikę pokrycia dachowego oraz jego kształt. Zakres prac obejmuje:

 • pasy podrynnowe
 • pasy nadrynnowe
 • wiatrownice
 • obróbki przyścienne
 • okucia kominowe
 • koryta koszowe

Jeśli klient wyrazi takie życzenie, przygotowujemy okucia dedykowane do samodzielnego montażu.

Montaż okien dachowych, wyłazów Myślenice

Od okien zależy, ile światła naturalnego wpadnie do wnętrza, dodatkowo wspierają one wentylację pomieszczenia o każdej porze roku. Prawidłowo dobrane okna dachowe w Myślenicach ograniczają do minimum straty ciepła i chłód.

Cena montażu okien dachowych lub wyłazów różni się w zależności od projektu. Najbardziej korzystne finansowo jest przewidzenie ich na etapie kładzenia dachu od podstaw. Jeśli okno ma zostać umieszczone w istniejącym pokryciu, koszty związane są z jego rozmiarem oraz wykonaniem „wymianu” na krokwiach, by dobrze je osadzić.

Zainteresowany usługami i produktami dekarskimi w Myślenicach?

Wybrane realizacje dachów 2023:

 • Wymiana pokrycia dachowego wraz z dostawą materiału / Paszkówka

 • Remont dachu w Brzeźnicy

 • Wymiana starej dachówki ceramicznej na płaską blachodachówkę modułową Murano

 • Wymiana starego pokrycia dachowego na blachodachówkę modułową w Sułkowicach