Dekarz Skawina

Kompleksowe usługi dekarskie w Skawinie

Nasza firma specjalizuje się w dachach – tworzymy je od podstaw, remontujemy i zajmujemy się innymi niezbędnymi pracami, oferując swoje usługi na terenie Skawiny. Klient wybierające nasze usługi, może być pewien wykonania inwestycji w sposób kompleksowy. Wykonujemy przedmiar prac oraz przygotowujemy ofertę z uwzględnieniem materiałów. Dzięki czemu klient zyskuje sporo czasu, gdyż nie musi załatwiać tych spraw.

 • Darmowa wycena prac

 • Wieloletnie doświadczenie

 • Setki wykonanych realizacji

Budowa dachu od podstaw Skawina

Jesteśmy specjalistami w zakresie budowy dachów w Skawinie. Wykonujemy wszystkie prace od podstaw, krok po kroku, aż do stanu końcowego. Budowa dachu jest skomplikowanym, wieloetapowym procesem, dlatego wymaga nie tylko ogromnej wiedzy, ale także wieloletniego doświadczenia, umiejętności w doborze materiałów i staranności wykonania prac. W końcu dach nie jest tylko elementem praktycznym, ale także ozdobą budynku mieszkalnego czy firmy.

W zależności od potrzeb naszych klientów, proponujemy różnorodne rozwiązania odnośnie pokrycia dachowego w Skawinie. Na dachu możemy położyć dachówkę, blachodachówkę lub modułową blachodachówkę, która jest doskonała do dachów wielospadowych lub kopertowych (mniejsza ilość opadów w porównaniu do blachodachówki tradycyjnej). Coraz większym uznaniem cieszą się panele dachowe „click”, stosowane w szczególności w nowoczesnych budynkach typu stodoła. Nie obawiamy się także układania gontu blaszanego Janosik i blach z posypką.

Możemy podjąć się wykonania niemal wszystkich rodzajów dachów: jednospadowych, dwuspadowych, wielospadowych i kopertowych. Cena budowy dachu Skawina wymaga przygotowania kosztorysu prac, uwzględnienia materiałów, robocizny, gdyż każdy projekt jest zupełnie inny.

Budowa dachu od podstaw

Remont dachu Skawina (przekrywka)

Z upływem lat może dojść do tego, że pokrycie dachowe wymaga zupełnej wymiany (przekrywka) lub remontu w obrębie elementów konstrukcyjnych. Dach jest szczególnie narażony na negatywne działanie czynników atmosferycznych, dlatego nie powinno się oszczędzać na materiałach ani na jakości wykonania.

Decyzja o remoncie dachu musi być podjęta w odpowiednim momencie, by zmniejszyć ilość prac niezbędnych do renowacji pokrycia, które wpłyną na finalny koszt remontu.

Remont dachu Skawina jest zadaniem wieloetapowym, dlatego każde zlecenie wymaga dokonania oględzin, obmiarów, opracowania planu prac oraz kosztorysu robocizny, ewentualnie użytych materiałów.

Regularne przeglądy i naprawy konserwacyjne mogą znacząco wpłynąć na żywotność dachu, wydłużając jego piękny, estetyczny wygląd.

Wykonywanie podbitki dachowej Skawina

Wykonanie podbitki dachowej jest szybkim i prostym sposobem na zwieńczenie konstrukcji dachu. Pozwala ono na wykończenie surowych elementów konstrukcyjnych, zabezpieczając tym samym pokrycie dachowe i dbając o walory estetyczne.

To również znakomita ochrona powierzchni, która jest narażona na negatywne oddziaływanie deszczu, gradu i wiatru. Podbitka może pomóc w zachowaniu dobrego stanu technicznego całego dachu, dodatkowo wyeliminuje problem osiedlania się ptaków i chroni przed kunami.

W Skawinie stosuje się różne rodzaje podbitek dachowych, jednak często można zobaczyć elementy wykonane z blachy, drewna lub zyskujące coraz większą popularność z PCV. Każda z możliwości charakteryzuje się innymi parametrami technicznymi i wizualnymi. Stalowa podbitka dachowa nie wymaga konserwacji ani malowania, ale drewniana doskonale uwidacznia krokwie poza murami budynku, wpływając na aspekty estetyczne.

Obróbki blacharskie dachu Skawina

Obróbki blacharskie są niezwykle istotnym elementem wykończenia dachu w Skawinie. Są one najczęściej wykonywane z blachy płaskiej w identycznym kolorze jak pokrycie, a ich fachowy montaż to gwarancja estetycznego wykonania i szczelności.

Wymiary i wygląd są dobierane na podstawie specyfiki i kształtu dachu. Obróbki blacharskie obejmują:

 • pasy podrynnowe
 • pasy nadrynnowe
 • wiatrownice
 • obróbki przyścienne
 • okucia kominowe
 • koryta koszowe

Na życzenie klienta możemy wykonać także okucia przeznaczone do samodzielnego montażu.

Montaż okien dachowych, wyłazów Skawina

Okna dachowe umożliwiają efektywną wentylację pomieszczenia i mają duży wpływ na to, ile światła wpada do pokoju. Prawidłowo dobrane okna dachowe w Skawinie chronią również przed stratami ciepła oraz chłodem.

Sposób i cena montażu okien dachowych, wyłazów wynika z różnych czynników. Najkorzystniejszą opcją jest uwzględnienie ich już na etapie budowy dachu od podstaw. Jeśli pokrycie zostało już położone, dużą rolę odgrywa rozmiar okna i konieczność wykonania „wymianu” na krokwiach, by możliwe było prawidłowe osadzenie elementu.

Zainteresowany usługami i produktami dekarskimi w Skawinie?

Wybrane realizacje dachów 2023:

 • Wymiana pokrycia dachowego wraz z dostawą materiału / Paszkówka

 • Remont dachu w Brzeźnicy

 • Wymiana starej dachówki ceramicznej na płaską blachodachówkę modułową Murano

 • Wymiana starego pokrycia dachowego na blachodachówkę modułową w Sułkowicach