Dekarz Sułkowice

Kompleksowe usługi dekarskie w Sułkowicach

Nasza firma specjalizuje się w budowie dachów – tworzymy je zarówno od podstaw, remontujemy, jak i realizujemy inne niezbędne prace, działając na obszarze Sułkowic. Decydując się na nasze usługi, zapewniamy klienta, że całość inwestycji zostanie wykonana kompleksowo. Wykonujemy przedmiar prac i przygotowujemy ofertę z materiałami. W ten sposób klient nie jest obarczony wyborem materiału, zaoszczędzając w ten sposób czas.

 • Darmowa wycena prac

 • Wieloletnie doświadczenie

 • Setki wykonanych realizacji

Budowa dachu od podstaw Sułkowice

Specjalizujemy się w budowie dachów w Sułkowicach, wykonując starannie każdy poszczególny etap tworzenia pokrycia, aż do uzyskania efektu finalnego. Jako, że jest to proces skomplikowany, składający się z wielu etapów, wymaga on dużego doświadczenia, umiejętności w doborze materiałów dekarskich oraz wiedzy i staranności. Dzięki temu dach będzie nie tylko chronił przed opadami i chłodem, ale stanowił ozdobę.

Możemy wykonać dla inwestora niemal każdy rodzaj dachu: jednospadowy, dwuspadowy, wielospadowy lub kopertowy. Cena budowy dachu Sułkowice zmienia się w zależności od projektu, dlatego można ją określić dopiero po sporządzeniu kosztorysu materiałów i robocizny.

Dobieramy rozwiązania odnośnie pokrycia dachowego w Sułkowicach do potrzeb i możliwości inwestorów. Budynek można pokryć tradycyjną dachówką, popularną blachodachówką lub blachodachówką modułową, idealną do budynków z dachem kopertowym lub wielospadowym. Proponujemy ją naszym klientom, gdyż w porównaniu do blachodachówki w długich arkuszach, pozwala zmniejszyć ilość odpadów, co przekłada się na dalsze oszczędności.

Rosnącą popularność zdobywają również panele dachowe typu „click”. Można je wykorzystać podczas budowy nowoczesnego budynku typu stodoła. Realizujemy także dachy z blachy z posypką lub z gontu blaszanego Janosik.

Budowa dachu od podstaw

Remont dachu Sułkowice (przekrywka)

Dach może wymagać zupełnej wymiany pokrycia (tzw. przekrywka) lub remontu w zakresie poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Dzieje się tak z biegiem lat, gdyż jest to miejsce, które znosi oddziaływanie wielu niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Podjęcie decyzji o remoncie dachu jest często kluczowe w odniesieniu do nakładu pracy, jaki jest potrzebny do przywrócenia jego dobrego stanu. Nie warto sięgać po najtańsze materiały, gdyż będzie to miało wpływ na jego trwałość i estetykę.

Remont dachu Sułkowice różni się w zależności od budynku, stanu pokrycia, dlatego zawsze rozpoczynamy naszą pracę od obejrzenia i oceny jego stanu, obmiarów, a następnie podejmujemy się przygotowania kosztorysów robocizny, materiałów i planu prac, który zatwierdzi inwestor.

Warto pamiętać o tym, że regularne przeglądy i niepomijanie napraw konserwacyjnych przedłuży żywotność każdego pokrycia, zapewniając estetyczny wygląd całego domu.

Wykonywanie podbitki dachowej Sułkowice

Najważniejszą funkcją podbitki dachowej jest zakrycie surowych elementów konstrukcji, zabezpieczając dach i dbając o jego znakomity wygląd. To szybki, prosty, polecany sposób na zwieńczenie wykonanych prac.

Każdy, kto obawia się osiedlania ptaków lub wdarcia kun, także powinien rozważyć to rozwiązanie. Podbitka dachowa świetnie chroni powierzchnie wystawione na oddziaływanie wiatru i opadów atmosferycznych, dzięki czemu będzie można na dłużej cieszyć się lepszym stanem technicznym dachu i całego budynku.

Na ten moment w Sułkowicach wykonuje się różne podbitki dachowe, w zależności od wyglądu dachu i oczekiwań klienta. Wykorzystuje się zyskujące popularność materiały z PVC, jak i znane podbitki z blachy lub drewniane. Drewno doskonale podkreśla krokwie wystające poza mury budynku, a stal nie wymaga malowania ani konserwacji.

Obróbki blacharskie dachu Sułkowice

Każdy dach w Sułkowicach powinien mieć wykonane odpowiednie obróbki blacharskie, które najczęściej realizujemy z zastosowaniem blachy płaskiej, dobierając jej odcień do pokrycia. Fachowy montaż wykonany przez doświadczonych fachowców to gwarancja szczelności i estetycznego wyglądu.

Wymiary i estetykę należy dostosować do specyfikacji dachu i jego kształtu. Obróbki blacharskie oferowane przez naszą firmę obejmują:

 • pasy podrynnowe
 • pasy nadrynnowe
 • wiatrownice
 • obróbki przyścienne
 • okucia kominowe
 • koryta koszowe

Na zamówienie wykonujemy dodatkowo okucia do montażu samodzielnego.

Montaż okien dachowych, wyłazów Sułkowice

Jeśli inwestor chce wpuścić więcej światła dziennego i zadbać o prawidłową wentylację, polecamy montaż okien w pokryciu. Dobrze dobrane okna dachowe w Sułkowicach eliminują straty ciepła i nie powodują wychłodzenia wnętrz.

Sposób i koszt montażu okien dachowych, wyłazów będzie najniższy, jeśli uwzględnimy je już na etapie budowy dachu od podstaw. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zamocować je w gotowym pokryciu, jednak na cenę będzie wpływać rozmiar i to, czy konieczne jest wykonanie wymianu na krokwiach, aby element był dobrze osadzony.

Zainteresowany usługami i produktami dekarskimi w Sułkowicach?

Wybrane realizacje dachów 2023:

 • Remont dachu w Brzeźnicy

 • Wymiana starej dachówki ceramicznej na płaską blachodachówkę modułową Murano

 • Wymiana starego pokrycia dachowego na blachodachówkę modułową w Sułkowicach

 • Poprawa niewłaściwej obróbki komina