Dekarz Wadowice

Kompleksowe usługi dekarskie w Wadowicach

Specjalizujemy się w dachach, budując je od podstaw, dokonując remontów i innych niezbędnych prac związanych z tą dziedziną, na terenie Wadowic. Wybierając nasze usługi, klient ma pewność, że inwestycja zostanie wykonana w pełni kompleksowo. Wykonujemy przedmiar prac, przygotowujemy ofertę wraz z niezbędnymi materiałami. Klient nie musi sam załatwiać materiałów zaoszczędzając w ten sposób swój cenny czas.

 • Darmowa wycena prac

 • Wieloletnie doświadczenie

 • Setki wykonanych realizacji

Budowa dachu od podstaw Wadowice

Oferujemy budowę dachów w Wadowicach od podstaw, realizując każdy z etapów krok po kroku, aż do stworzenia pełnego pokrycia. Wznoszenie dachu nie jest łatwym zadaniem – to wieloetapowa praca, która wymaga specjalistów z wieloletnim doświadczeniem umiejących dobrać wysokiej jakości materiały dekarskie i starannie wykończyć wszystkie elementy. W końcu dach stanowi niezaprzeczalną ozdobę domu.

Starając się spełnić potrzeby różnych klientów, proponujemy wiele rozwiązań odnośnie pokrycia dachowego w Wadowicach. Często kładziemy dachówkę tradycyjną, blachodachówkę i blachodachówkę modułową, która generuje oszczędności wynikające ze zmniejszenia odpadów w porównaniu do tradycyjnej blachodachówki w arkuszach, gdy pokrywamy budynek wielospadowy i kopertowy.

Nie obawiamy się blach z posypką, gontu blaszanego Janosik ani paneli dachowych typu „click”, które zyskują coraz większą popularność w nowoczesnych projektach typu stodoła.

W zakresie prac naszej firmy znajdują się dachy jednospadowe, dwuspadowe, wielospadowe i kopertowe. Cena budowy dachu Wadowice to kwestia ustalana indywidualnie – będzie zmieniała się w zależności od projektu, dlatego przygotowujemy kosztorys prac obejmujący robociznę i materiały.

Budowa dachu od podstaw

Remont dachu Wadowice (przekrywka)

Wraz z biegiem lat pokrycie dachowe ulega zniszczeniu i wymaga remontu obejmującego elementy konstrukcyjne lub zupełnej wymiany (przekrywka). Nie ma w tym nic dziwnego – dach jest wystawiony na działanie różnych czynników pogodowych, dlatego nie powinno się oszczędzać na użytych materiałach.

Podjęcie w dobrym momencie decyzji o konieczności wyremontowania dachu jest kluczowe, by zmniejszyć ilość wymaganej pracy, co wpłynie na finalny koszt naprawy pokrycia.

Remont dachu Wadowice jest zadaniem wieloetapowym, dlatego rozpoczynamy działania od obejrzenia pokrycia, dokonujemy pomiarów, przygotowujemy plan prac oraz kosztorys obejmujący robociznę, ewentualnie materiał.

Stosowanie czasowych przeglądów i koniecznych napraw znacznie wydłuży żywotność dachu, pomagając zachować jego piękny wygląd na lata.

Wykonywanie podbitki dachowej Wadowice

Wykonanie podbitki dachowej jest szybkim i prostym sposobem na zwieńczenie konstrukcji pokrycia. Dzięki niemu wykończymy surowe elementy dachu, zabezpieczając go przed wieloma czynnikami i poprawimy jego wygląd.

Podbitka dachowa stanowi skuteczną barierę przed wiatrem, gradem i innymi opadami atmosferycznymi, co przełoży się w kolejnych latach na dobry stan techniczny całego dachu. Zostanie wyeliminowany problem budowania gniazd przez ptaki oraz wdzierania się kun, które powodują duże zniszczenia.

Aktualnie w Wadowicach stosuje się różne rodzaje podbitek dachowych, które różnią się parametrami wizualnymi i technicznymi. Możemy wykonać podbitkę drewnianą, z blachy oraz z PCV – z roku na rok zyskuje ono większą popularność. Stalowe elementy nie muszą być malowane ani konserwowane, jednak drewno znakomicie spisuje się w budynkach, w których chcemy podkreślić krokwie wychodzące poza mury.

Obróbki blacharskie dachu Wadowice

Obróbki blacharskie to istotny element wykończenia dachu w Wadowicach. Ich fachowe wykonanie stanowi gwarancję szczelności i estetycznego wykończenia, dlatego wykorzystujemy najczęściej blachę płaską w identycznym kolorze co pokrycie dachowe.

Wymiary i wygląd dobierają nasi specjaliści, analizując specyfikę dachu i jego kształt. Obróbki blacharskie obejmują:

 • pasy podrynnowe
 • pasy nadrynnowe
 • wiatrownice
 • obróbki przyścienne
 • okucia kominowe
 • koryta koszowe

Na specjalne życzenie klienta realizujemy okucia dachowe do samodzielnego montażu.

Montaż okien dachowych, wyłazów Wadowice

Dobrze dobrane okna dachowe w Wadowicach to gwarancja braku strat ciepła i przyjemnego ciepła w porze zimowej. Ich zastosowanie pozytywnie wpływa na ilość wpadającego światła do pokoju na poddaszu oraz umożliwia prawidłową wentylację.

Na sposób i koszt montażu okien dachowych, wyłazów wpływa wiele kwestii, w tym to, czy będą one wykonane na etapie budowy dachu od zera czy dopiero później. Jeśli pokrycie jest już położone, koszty zmieniają się w zależności od konieczności wykonania „wymianu” na krokwiach (osadzenie okna) i wielości okna.

Zainteresowany usługami i produktami dekarskimi w Wadowicach?

Wybrane realizacje dachów 2023:

 • Wymiana pokrycia dachowego wraz z dostawą materiału / Paszkówka

 • Remont dachu w Brzeźnicy

 • Wymiana starej dachówki ceramicznej na płaską blachodachówkę modułową Murano

 • Wymiana starego pokrycia dachowego na blachodachówkę modułową w Sułkowicach