Generalny remont dachu w Zagórzu

Przez ostatnie 2 tygodnie wakacji mieliśmy okazję pracować w miejscowości Zagórze położonej nad Jeziorem Mucharskim. Dach wymagał generalnego remontu. Zaczęliśmy od demontażu istniejącego pokrycia. Następnie podnieśliśmy część połaci dachu, generując tym samym więcej miejsca na poddaszu. Z uwagi na to że poddasze było częściowo wykończone, konieczne było docieplenie dachu wełną mineralną z zewnątrz.

Na krokwiach wykonaliśmy pełne deskowanie, następnie położyliśmy membranę wstępnego krycia, załaciliśmy dach i przystąpiliśmy do montażu blachy. Podczas demontażu pokrycia, rozebraliśmy również 2 lukarny, które zastąpiliśmy oknami dachowymi. Dzięki temu pokoje na poddaszu zostały bardzo dobrze doświetlone i zyskały widok na jezioro. Komin wymagał częściowej rozbiórki, podmurowania oraz nowej czapy kominowej.

Elewację wykonaliśmy z blachy na rąbek. Całość dachu została przykryta blachodachówką Janosik która do złudzenia przypomina prawdziwy gont drewniany. Na krawędziach dachu zastosowaliśmy dedykowane wiatrownice, a pozostałe obróbki wykonaliśmy na placu budowy. Do odwodnienia dachu posłużył stalowy system rynnowy Kropp z firmy Blachotrapez, a cały materiał na dach dostarczyły niezawodne chłopaki z Dachmix Brody :)